EDİTÖRYAL ÇALIŞMA

Ediyörtal çalışma yayınevleri tarafından eseriniz baskı öncesinde yayına hazırlık sürecini destekleyen bir hizmettir. Çıkaracağınız herhangi bir roman, hikaye, makale ve benzeri çalışmalarda editörlerin desteğini almanız çalışmanızı daha profesyonel bir hale dönüştürecektir. Editörler çalışmanızı daha derinlemesine inceleyerek yazım hataları, anlatım bozukluğu, içerik düzenlenmesi ve birtakım öneriler sunma gibi konularda sizlere yardımcı olacaktır. Bu sayede çalışmanız hatasız ve okuyucaların dikkatini çekerek beğenisi arttıracak şekilde oluşturulacaktır. Editöryal hizmet almak kitabınızın daha geniş kitlelere ulaşması konusunda da size yardımcı olacaktır.

EDİTÖRYAL ÇALIŞMADA NELER YAPILIR ?

*Yazım ve imla kurallarının düzenlenmesi.

*Mantık hataları ve anlatım bozukluklarının giderilmesi.

*Kitap hakkında kitabın piyasasını genişletecek ve okurun dikkatini çekecek tavsiyelerde bulunulması.

*Çalışmanızın dilinin yeterince kuvvetli olup olmadığını inceleyerek akıcı bir metin oluşturma veya öneriler sunulması.

*Kitap kapağının içerikle uyumlu olup olmadığını kontrol ederek uyumsuz bir durumda kitaba uygun bir kapak tasarlamaya yardımcı olmak.

*Kitabın ismi konusunda tavsiyelerde bulunmak.

*Dipnotlar ve kaynakçanın doğru şekilde verilmiş olmasını ayrıca kurallarına göre yapıp yapılmadığını incelemek.

*Varsa karakterlerin yoksa işlenen konunun amacına uygun işlenmesini kontrol etmek.

*Metinlerde bütünlüğün sağlanıp sağlanmadığını ve ulaşılmak istenen sonuca varılıp varılmadığını test etmek.

*Çalışmanın okuyucuda yeterince ilgi çekici bir etki yaratılmasını sağlamak.

Kısacası editöryal çalışma, çalışmanızın yazılması kadar önemli bir süreçtir. Çalışmalarınızı büyük bir emekle hazırladığınızı biliyoruz. Bu kadar emek verilen bir çalışmada sizi destekleyen profesyonel bir yayıneviyle çalışmanız gerekir, aksi halde çalışmanız yayın hayatına girdikten sonra büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Dikkatle incelenerek devam ettirilen bir hazırlık sürecinin çalışmanıza ne kadar fayda sağlayacağını merak ediyorsanız, biz Mahlas Yayınları ile çalışmanız en doğru tercih olacaktır. Mahlas Yayınları olarak çalışmanızı alanında uzman editör ekibimizle inceleyerek üzerinde gerekli hazırlık aşamalarını tamamlayıp yayına sunuyoruz. Bu hazırlık sürecinde siz yazarlarımızın istek ve arzuları doğrultusunda hareket ederek hem sizi hem de okuyucuyu mutlu edecek bir hizmet sunuyoruz. Siz de çalışmalarınızı uzman bir gözün tavsiyesi eşliğinde yayınlamak istiyorsanız Mahlas Yayınları ile hemen şu anda iletişime geçebilirsiniz.