YAZARLIK KARİYERİ

İnsanlık eski çağlardan itibaren sürekli olarak anlaşılmaya ve iletişim kurmaya ihtiyaç duymuştur. Yazının icat edilmesiyle iletişimler kolaylaşmış ve insan hayatında büyük bir başlangıca imza atılmıştır. Yazı, karşı tarafa ne hissettiğinizi ve düşüncelerinizi anlatmanın en güzel yoludur. Herkes yazı yazabilir fakat herkes yazar olamaz. Günümüzde sözlük anlamı olarak bakıldığında; sanat, edebiyat ve bilim alanlarında yazma eylemiyle uğraşan bireylere “yazar” denilir. Yazarlık günümüzün önemli meslekleri arasında yer almaktadır. İnsanların dile getiremediği, ifade edemediği düşünceleri yazar kişiler, kendi üslupları ile kağıda aktarırlar. Yazarlık; sabır, emek ve kuvvetli kalem yeteneği  isteyen bir meslektir.

Yazarlık İçin Gerekli Olanlar

* Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk olarak bu meslek çok fazla sabır ve emek ister. Özellikle Kitap yazmak birkaç günde olacak bir iş değildir. Kitaplar gerekli araştırmalar ve gözlemler sonucunda ortaya çıkan emek ürünüdür. Acele etmeyin ve gerekli çabayı gösterin.

* Okuma alışkanlığı olmayan bireyler için yazı yazmak bir o kadar zordur. Unutmayın ki iyi bir yazar aynı zamanda iyi bir okuyucu demektir.

* Okumak mı daha çok bilir, gezmek mi kıyaslaması klişesine girmeden; çok gezmenin de hayal gücünüzü ve ilhamınızı arttıracağını söyleyebiliriz. Yeni yerler keşfederek ve yeni insanlar tanıyarak iyi bir yazar olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

* Yazmaya başlamadan önce kafanızda yazacaklarınızın taslağını oluşturun. Mesela bir öykü yazmak istiyorsanız, kafanızda karakterleri iyice tanıyın ve ona göre yazmaya başlayın.

* Son olarak yazarlığın disiplin gerektiren bir iş olduğunun farkında olun. Sürekli olarak bir şeyler karalamaktan ve yazmaktan geri durmayın. Bu zamanla kişiliğiniz gibi yazı tarzınızın oluşmasına neden olacaktır.

Eğer kendinize ve kaleminize güveniyorsanız yazar olmak sizin için Mahlas Yayınları sayesinde çok uzak bir hayal olarak kalmayacak. Mahlas Yayınları olarak uzman editör ekibimizle kitaplarınızda gerekli düzeltmeleri yapıyor, size kitabınızın yayınlanma aşamasında gerekli destekleri sağlıyoruz. Kitabınıza en az sizin kadar önem veren bir yayınevi ile çalışmanın ayrıcalığını Mahlas Yayınları sayesinde hissedeceksiniz. Eğer siz de yazarlık mesleğine kapı aralamak ve bu sayede düşüncelerinizi insanlarla paylaşmak istiyorsanız ya da hali hazırda bir yazarsanız Mahlas Yayınları ile iletişime geçerek kaliteli yayıncılığın farkını görebilirsiniz.