KİTABINIZIN TANITILMASI

Kitap tanıtımı yeni çıkardığınız kitabınız için çok önemlidir. Günümüzde internet büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden kitaplarınızı tanıtmak için reklamlar alabilir veya sosyal medya hesapları üzerinden tanıtabilirsiniz. Kitabınızın tanıtımı için bir yayınevi ile anlaşabilir ya da Mahlas Yayınları gibi yayınevlerinin anlaşmalı olduğu ajanslar ile çalışabilirsiniz. Ayrıca kitap tanıtımı yaparken sadece içerik hakkında bilgi değil eleştirilerde de bulunabilirsiniz. Başarılı bir tanıtım yazısı, başarılı bir yazar demektir. Kitabınızın tanıtımında kendi şahsi fikirlerinizden ve görüşlerinizden bahsetmemelisiniz. Kitabınızın tanıtımında türünden bahsetmeyi de es geçmeyin. Tanıtım yazınız ilgi çekici, akılda kalıcı ve kaliteli olmalıdır. Ayrıca kitabınızın tanıtımı için yarışmalara katılıp şansınızı da denemelisiniz. Mahlas Yayınevi sizler için hazırladığı birkaç öneriler vereceğiz.

* Hedef kitlesinin belirlenmesi

Kitabınızın tanıtımı için öncelikle hedef kitlesini belirlemelisiniz. Kitabınızın okuyucularının yaş aralığı kaçtır? Kitabınız çocuklara mı, gençlere mi, kadınlara mı veya erkeklere mi yönelik? Kitabınız ne tür bir kitap? Hedef kitlenizi belirlemek için bu soruları cevaplamanız gerekmektedir. Bu soruları cevaplamanız hâlinde hedef kitlenize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

* Kitabınızı önce kendi etrafınızda, yakınınızda pazarlayın.

Kitabınızı duyulması öncelikle  kendi çevrenizdeki kitap evleri ile anlaşmalısınız. Bu sayede büyük kitapevleri de kitabınızı fark edecektir. Ayrıca çevrenizde kitabınızı duyurmak için kartvizitler, ayraçlar, kartpostallar veya posterler kullanarak da kitabınızın yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

* Sade ve anlaşılması kolay bir dil kullanın.

Kitabınızın tanıtım yazıları basit ve anlaşılır olmalıdır. Yabancı kelimeler kullanmamaya dikkat edin.

* Sabredin, hemen vazgeçmeyin!

Kitabınızın kısa süre içerisinde pazarlanması zor olacaktır. Bu yüzden her zaman sabırlı ve kararlı olun. Pes etmeyin, vazgeçmeyin.

Yeni bir kitap çıkarıyorsanız ve heyecanlı iseniz kitabınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için Mahlas Yayınevi’nden destek alabilirsiniz. Mahlas Yayıncılık olarak tecrübelerimiz ve bağlantılarımız sayesinde kitabınızın tanıtılması için elimizden geleni yapacağız.

Eğer eseriniz için güzel bir kitap tanıtımı istiyorsanız Mahlas Yayınları ile çalışmalısınız.