KİTAP YAYINLAMA AŞAMALARI

En az kitap yazmak kadar zorlu görülebilen ancak doğru yayınevi aracılığıyla tamamlandığında oldukça akıcı bir süreç olan kitap yayınlamak, yazar adaylarının artık eserini kusursuz, basılı haliyle elinde tutmak istemesiyle başlar. Hazırlamış olduğunuz kitap dosyasını Mahlas Yayınları’na iletmiş ve editörlerimiz ile görüşmelerinizi tamamlamışsanız, bu süreci adım adım takip edebileceksiniz. Basım aşamaları aksamadan bittiğinde kitap marketler ve Mahlas Kitabevi‘nin en gözde raflarında kitabınız ve mahlasınızla yerinizi alacaksınız.

Başvuru – Yazarımız, Mahlas Yayınları’na kitap dosyasını göndererek başvurusunu yapmış olur.

İletişim – Yazar ile yayınevi görüşmeler sağlayarak maliyet, baskı çeşidi gibi detaylarda anlaşırlar.

Anlaşma – Şartlar iki tarafın da onayı ile imzalanır.

Editör Desteği – Eseriniz editör tarafından incelenerek en kısa süre zarfında imla, anlatım bozukluğu gibi yazım hatalarından arındırılır. Ardından değerli yazarımıza gönderilerek onayınız sağlanır.

Dizgi ve Mizanpaj – İşinin ehli çalışanlarımız onaylamış olduğunuz eserin kusursuz bir şekilde basılı hale gelmesi için dizgi ve mizanpaj düzenlemelerini yaparlar.

Kapak Tasarımı – Grafik sanatçılarımız, sizlerle iletişime geçerek hayallerinizdeki kitap kapağının görselini hazırlar. Revize hakkınız saklı olduğu gibi bu aşamada da yazarın ve dağıtımevinin onayıyla hareket edilir.

ISBN – Yayına giren her eserin kendisine ait bir barkodu ve ISBN numarası vardır. Bu numara, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sunmuş olduğu on üç haneli sayıdır. Barkodunuz ve ISBN numaranız  Bakanlık onayı ile alınır.

Son Kontrol – Kitabınız artık baskı için tamamen hazırdır. Bu adımda, kitap yazara tekrar gönderilir. Yazarın son kontrolünün ardından baskıya gider.

Baskı – Yazar ve yayınevinin anlaşmasına sadık kalınarak istenilen baskı türü gerçekleşir. Baskıya girmesi ve tamamlanması birkaç günden fazla sürmeyecektir.

DağıtımMahlas Yayınları’na gelen kitaplarınız siz değerli yazarlara, Kültür Bakanlığı’na ve Mahlas Kitabevi’ne ulaştırılır. Kitap marketlere ve çevrimiçi satış sitelerine dağıtmak üzere dağıtıcı firmalara da gönderilecektir.

Tanıtım – Eseriniz dağıtıcılar aracılığı ile Türkiye genelinde duyulmaya başlarken, Mahlas Yayınları Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında reklamınızı yapacaktır. Dergi ve gazetelere basın bültenleri gönderilecek ve mahlasınız başarıyla kitap dünyasında yerini alacak.