KİTABINIZIN TESCİL İŞLEMLERİ

Telif Nedir?

Orijinal olarak daha önce başkası tarafından kullanılmamış bireyin kendine ait bir bilgiyi, düşünceyi veya çalışmayı bir ürün/eser haline getirildikten sonra bunu kullanma hakkını kendi elinde tutmasının yasalarla güvence altına alınmasına telif denilir. Telif hakkı alındıktan sonra ‘c’ sembolü eserin başkası tarafından izinsiz kullanamayacağı, çoğaltılamayacağı veya paylaşılamayacağı anlamına gelir.

Kitabınızı tamamladınız ve artık geriye tek düşünce olarak iyi bir yayınevine kitabınızın düzenlenmesi için gönderilmesi kaldı. Eserinizin yayınlanmasında bandrol uygulaması kullanmak zorundasınız. Biz Mahlas Yayınevi olarak sizi bu büyük külfetten kurtarıyor ve sizin için ‘İSBN’ ve ‘BANDROL’ gibi eserinizin tescil işlemleriyle ilgileniyoruz.

Nedir bu bandrol uygulaması?

Bandroller eserin, eser sahibinin bilgisi dahilinde basılmış,  çoğaltılmış, gerekli yerler tarafından incelemelerin yapılmış ve dağıtımı ile basımına uygun görülerek üzerinde gerekli vergilerin uygulandığını gösteren bir semboldür. Bandrollerin kontrolü sayesinde bir eserin orijinal mi yoksa korsan mı olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz. Bandrol kullanmak zorunlu bir uygulamadır. Bizler Mahlas Yayınevi olarak eseriniz için tüm süreçleri üstleniyor, Kültür Bakanlığı’ndan ISBN başvurusu yaparak bandrol alma hizmetini gerçekleştiriyoruz. Bu işlemler sayesinde eserinizin belli bir basım tarihi oluyor ve tescilli bir eser haline geliyor. Bu konuda güveneceğiniz bir yayınevi olan Mahlas Yayınevi ile çalışmanız eserinizin yasal sürecinde de içinizi rahat ettirerek kaliteli hizmet almanızı sağlayacaktır.